responsiv
Logo - Půjčka před výplatou

Jak získáte nejvýhodnější půjčku?

Chcete si sjednat půjčku a hledáte takovou, která bude odpovídat vašim finančním možnostem a zároveň pro vás bude výhodná? Jako první zřejmě porovnáte jednotlivé nabídky bank a nebankovních společností. Jak ale doopravdy ušetříte?

Zanalyzujte svou momentální situaci

Nejprve byste si měli ujasnit, zda požádáte o půjčku banku nebo soukromou společnost. Zatímco banka vyžaduje čistý registr dlužníků bez negativních záznamů a pravidelný příjem v dostatečné výši, nebankovní poskytovatel vám půjčí i s nepravidelným nebo nízkým příjmem a s nějakým tím finančním prohřeškem.

Pro koho se rozhodnout? Zodpovězte si na tyto otázky:

  • Zvládnu půjčku splácet každý měsíc?
  • Dokážu půjčku splácet při výpadku příjmu?
  • Nedostane mě půjčka do hlubších finančních potíží?
  • Nemám někde nezaplacené dluhy?
  • Nemám záznam v registru dlužníků?
  • Mohu doložit svůj příjem?
  • Jakou částku potřebuji a na co?

Mějte dostatečný příjem a bonitu

Čím vyšší budete mít příjem a čím nižší náklady, tím získáte půjčku s výhodnějšími podmínkami a úrokem. Svou bonitu můžete navýšit pozváním spolužadatele (ručitele) nebo dalším příjmem. Sledujte také různé akce a nenechte si ujít u krátkodobých nebankovních půjčekprvní půjčku zdarma“, za kterou neplatíte žádné úroky. U těchto půjček ale dodržte dobu splatnosti, jinak vám společnost naúčtuje úroky dodatečně.

Porovnejte mezi sebou nabídky úvěrů

Udělejte si čas na porovnání jednotlivých nabídek nebo využijte online srovnávače úvěrů. Nepodléhejte tlaku ze strany své banky ani se nenechte ovlivnit reklamou. Všímejte si zejména hodnoty RPSN, do které se promítají všechny náklady spojené s půjčkou. Dále věnuje pozornost výši úroků, termínu splatnosti, případným sankcím a poplatkům a podmínkám schválení.

Podejte vždy jednu žádost o půjčku

Pokud si vyberete více půjček, žádejte pouze o jednu a počkejte na její vyhodnocení, abyste se nestali tzv. předluženým žadatelem. V žádostech o půjčku nikdy nelžete, protože úvěrové společnosti disponují nástroji, kterými si mohou ověřit jejich pravost. Jestliže vás přistihnou při lži, vaši žádost rovnou zamítnou.

Vloženo: 25 ledna 2018