responsiv
Logo - Půjčka před výplatou

Kdy se vyplatí prodloužit splatnost půjčky?

Prodloužit si dobu splatnosti nebo se ještě více zadlužit, abyste zvládli splatit stávající půjčku? Jsou situace, kdy se vám vyplatí prodloužit si půjčku, ale neměli byste opomíjet ani možná rizika.

Prodloužení splatnosti za poplatek

Stále více lidí si sjednává u nebankovních společností rychlé půjčky před výplatou, ale s blížící se dobou splatnosti zjišťují, že je nezvládnou splatit včas. Využijí tudíž prodloužení splatnosti, avšak za tuto komfortní službu zaplatí vysoký poplatek. Půjčku jim to prodraží až o několik tisíc korun, zvláště pokud úvěr prodlužují opakovaně.

Jak požádat o prodloužení splatnosti?

Za prodloužení půjčky si poskytovatelé naúčtují poplatek předem a klient za to získá čas navíc. Jak na to? Stačí, když se přihlásíte do svého zákaznického účtu, aktivujete prodloužení a uhradíte příslušnou částku. U některých společností si můžete splatnost prodloužit i po telefonu. Pozor – uhrazením poplatku za prodloužení se vám nijak nesníží nesplacená částka!

Kdy přistoupit k prodloužení úvěru?

Prodloužení splatnosti se sice prodraží, na druhou stranu může pomoct, když skutečně nemáte peníze na vrácení půjčky, a nikdo z blízkých vám nepůjčí. Vyhnete se prodlení se splátkami a hrozícím pokutám, sankcím nebo vymáhání pohledávek. Pokud využijete prodloužení půjčky vícekrát, snažte se každý měsíc po částech umořovat svůj dluh.

Proč půjčku neprodlužovat?

Obecně se prodloužení splatnosti půjček nedoporučuje. Odkládáním splatnosti se nezbavujete povinnosti dluh splatit a z vypůjčených deseti tisíc náhle můžete přeplatit jednou nebo dvakrát tolik. Pokud tušíte, že budete mít se splatností problémy a spoléháte se na odklad splátek, zkuste nejprve požádat o půjčku svou rodinu nebo přátele.

Řešte svou platební neschopnost

Každá společnost nabízí rozdílnou dobu prodloužení splatnosti. V průměru si můžete půjčku prodloužit o jeden až tři měsíce. Můžete se však dostat do situace, kdy neseženete peníze na prodloužení. V takovém případě ihned kontaktujte nebankovní společnost a domluvte se s ní na individuálním splátkovém kalendáři.

Vloženo: 23 ledna 2018